ATRAKCJE TURYSTYCZNE SZCZYRKU

Szczyrk atrakcje turystyczneSzczyrk to największa baza atrakcji turystycznych. Jako malowniczo położona miejscowość w województwie śląskim posiada wiele atrakcji dla zwolenników zarówno czynnego jak i biernego wypoczynku. Piękne widoki, które rozprzestrzeniają się z okna niemal każdego hotelu w Szczyrku cieszą oko i sprawiają, że chcemy rozpocząć jak najlepiej nowy dzień. Atrakcje turystyczne, jakie proponuje ten górski kurort związane są z uprawianiem turystyki rowerowej, pieszej czy górskiej. Liczne szlaki turystyczne prowadzone przez najwyższe szczyty między innymi takie jak Skrzyczne, Klimczok oraz Skalite są wyzwaniem dla miłośników pieszych wycieczek. Mówiąc o atrakcjach w Szczyrku nierozsądnym byłoby pominąć rolę, jaką miasteczko odgrywa w organizacji sportów zimowych oraz trasach dla narciarzy. Coraz bardziej w przeciągu ostatnich lat popularna stała się turystyka rowerowa. Miłośnicy dwóch kółek decydują się na długie trasy, często dla poprawy kondycji czy po prostu jako formę spędzenia wolnego czasu. Szczyrk został pod tym względem zmodernizowany. Deptak nad Żylicą oraz ścieżka pieszo – rowerowa to miejsce, które obecnie tętni życiem. Rodzice z małymi dziećmi, młodzież oraz seniorzy decydują się coraz chętniej na przejażdżki w miejscu do tego odpowiednio przygotowanym.


 

POZOSTAŁE ATRAKCJE

Dla osób podziwiających najstarszą architekturę i budowle również coś się znajdzie. Sanktuarium Świętego Jakuba Apostoła w Szczyrku to kościół z 1800 roku. Zabytek ten znajduje się na szlaku architektury drewnianej województwa śląskiego.

Nasza perełka rekreacyjno – sportowa czyli Centralny Ośrodek Sportowy w Szczyrku zapewnia korzystanie z kolejek linowych, wyciągów oraz skoczni narciarskich. W samym Ośrodku znajduje się kryta pływalnia, hala widowiskowo – sportowa, stadion lekkoatletyczny, boisko sportowe, korty tenisowe, boisko do siatkówki plażowej.

Z kolei smakoszy i degustatorów staropolskich potraw Szczyrk serdecznie zaprasza do Gospody Polskiej. Jest to niezwykle klimatyczne miejsce z regionalnymi daniami, typowym dla górali wystrojem, a pobyt umila góralska muzyka. W Gospodzie odbite są dłonie sławnych Polaków.


 

ATRAKCJE W HOTELU SKALNY

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą usług hotelowych, jakie przygotował dla Państwa nasz komfortowy, przytulny i tani hotel – Skalny Szczyrk. Jednak szczególną Państwa uwagę chcielibyśmy zwrócić na wybrane pozycje oferty naszego hotelu. Dla sfery biznesu przygotowaliśmy salę konferencyjną, w której bez problemu może zostać zorganizowane szkolenie, konferencja lub dowolny event firmowy, jednak większość naszych klientów biznesowych organizuje w naszym hotelu standardowe konferencje. Natomiast stosunkowo nową usługą kierowaną do świata biznesu jest weekend w Hotelu Skalny, który często wręczany jest najlepszym pracownikom w formie nagrody motywacyjnej.

Nasz hotel równie serdecznie zaprasza Gości prywatnych, dla których corocznie organizujemy niezapomniany i huczny Sylwester, a ponadto oferujemy promocyjne pobyty na Święta Bożego Narodzenia, czy też Wielkanoc.

Naszą specjalną ofertę na wakacje letnie, podczas których można urządzać wycieczki piesze i rowerowe, a także – ze względu na świetne stoki narciarsko – snowboardowe – na ferie zimowe w Szczyrku kierujemy szczególnie do osób, które cenią komfortowe i przyjazne warunki pobytu oraz piękno przyrody Beskidów, wśród których najpopularniejszymi szczytami są Skrzyczne, Salmopol, czy Klimczok .

Opinie naszych Gości nie pozostawiają wątpliwości, że wypoczynek w Szczyrku, a szczególnie w hotelu Skalny, to nie tylko komfort, ale też serdeczna atmosfera i liczne atrakcje, co wpływa na to, że wypoczynek u nas będzie dla Państwa miłym wspomnieniem i z chęcią będziecie do nas wracać.

 
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
Hotel „Skalny” w Szczyrku

Nasz adres:/Our Adress:

Hotel Skalny
ul. Klimczoka 3
43-370 Szczyrk
tel(fax): +48 033 8179 193
tel.kom.: +48 601 145 727
e-mail: hotelskalny@szczyrk.com.pl

Hotel Skalny w social media:

facebook Odwiedź nasz profil na Facebook'u