GÓRY

Szczyrk jako jedno z najbardziej popularnych miast Beskidu Śląskiego otoczone jest niemal z każdej strony górami. Położone jest na Żywiecczyźnie na południe od Bielska – Białej i północny zachód od Żywca. Najpopularniejszym i zaraz najwyższym szczytem górskim w obrębie Szczyrku jest Skrzyczne (1257m.n.p.m.). Zaliczany jest do grupy górskiej Beskidu Śląskiego w Zewnętrznych Karpatach Zachodnich. Należy do Korony Gór Polski.

góry SzczyrkuGóry w Szczyrku to również Malinowska Skała (1152 m.n.p.m.). Jest to szczyt górski w głównym grzbiecie Baraniej Góry. W stokach tej góry znajduje się między innymi Jaskinia Malinka o długości korytarz 16 metrów, odkryta w 1970 roku. Kolejną górą w sąsiedztwie Szczyrku jest Magura (1109 m.n.p.m.). Zalicza się do szczytów Beskidu Śląskiego i leży w granicach dwóch gmin: Szczyrku oraz Wilkowic. Jest ona całkowicie porośnięta lasem, a na stokach znajduje się schronisko. Ostatnią z najwyższych gór Szczyrku jest góra Klimczok (117m.n.p.m.). Znajduje się w północno – wschodniej części pasma Baraniej Góry. Przez szczyt biegnie historyczna granica między Śląskiem a Małopolską.

Wymienione góry przyciągają miłośników wycieczek górskich oraz sportów zimowych.


 

GÓRY – OFERTA HOTELU SKALNY

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą usług hotelowych, jakie przygotował dla Państwa nasz komfortowy, przytulny i tani hotel – Skalny Szczyrk. Jednak szczególną Państwa uwagę chcielibyśmy zwrócić na wybrane pozycje oferty naszego hotelu. Dla sfery biznesu przygotowaliśmy salę konferencyjną, w której bez problemu może zostać zorganizowane szkolenie, konferencja lub dowolny event firmowy, jednak większość naszych klientów biznesowych organizuje w naszym hotelu standardowe konferencje. Natomiast stosunkowo nową usługą kierowaną do świata biznesu jest weekend w Hotelu Skalny, który często wręczany jest najlepszym pracownikom w formie nagrody motywacyjnej.

Nasz hotel równie serdecznie zaprasza Gości prywatnych, dla których corocznie organizujemy niezapomniany i huczny Sylwester, a ponadto oferujemy promocyjne pobyty na Święta Bożego Narodzenia, czy też Wielkanoc.

Naszą specjalną ofertę na wakacje letnie, podczas których można urządzać wycieczki piesze i rowerowe, a także – ze względu na świetne stoki narciarsko – snowboardowe – na ferie zimowe w Szczyrku kierujemy szczególnie do osób, które cenią komfortowe i przyjazne warunki pobytu oraz piękno przyrody Beskidów, wśród których najpopularniejszymi szczytami są Skrzyczne, Salmopol, czy Klimczok .

Opinie naszych Gości nie pozostawiają wątpliwości, że wypoczynek w Szczyrku, a szczególnie w hotelu Skalny, to nie tylko komfort, ale też serdeczna atmosfera i liczne atrakcje, co wpływa na to, że wypoczynek u nas będzie dla Państwa miłym wspomnieniem i z chęcią będziecie do nas wracać.

 
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
Hotel „Skalny” w Szczyrku

Nasz adres:/Our Adress:

Hotel Skalny
ul. Klimczoka 3
43-370 Szczyrk
tel(fax): +48 033 8179 193
tel.kom.: +48 601 145 727
e-mail: hotelskalny@szczyrk.com.pl

Hotel Skalny w social media:

facebook Odwiedź nasz profil na Facebook'u